+420 603 260 626 info@algomyst.cz

Využití umělé inteligence ve zdravotnictví

Umělá inteligence transformuje inspekci léků, zdravotnických zařízení a pomůcek. Zrychluje a zefektivňuje procesy, snižuje náklady a eliminuje lidské chyby. Zvyšuje tak přesnost a spolehlivost inspekce a pomáhá s dodržováním norem. AI umožňuje inovace a chrání pacienty před nekvalitními produkty. Přináší benefity všem zúčastněným stranám.

Inspekce tablet

tri ruzove tablety jedna ma odstepeny kousek a je detekovana jako vadna

Inspekce tablet

Než se tablety a tobolky dostanou do lahviček a dalších obalů, musí projít důkladnou kontrolou. Ta odhaluje vady a abnormality, jako je kontaminace, zlomené tablety nebo nesprávné léky.
Systémy strojového vidění sice pomáhají s vizuální kontrolou, ale software pro hluboké učení dokáže její přesnost výrazně zvýšit. Tento software je trénován na obrazech vadných i bezvadných produktů a umožňuje tak kontrolu velkého množství tablet a tobolek.

Kontrola lékařských přístrojů

detail optickeho zdravotnickeho zarizeni v laboratornim prostredi

Kontrola lékařských přístrojů

V lékařském a farmaceutickém průmyslu sice lze některé kontrolní úkony provádět ručně, ale kontrola komponentů v nanoměřítku mezi ně rozhodně nepatří. Výrobci musí pro kontrolu vad a abnormalit, často až na mikronové úrovni, využívat zobrazovací technologie. To v současnosti zahrnuje ruční kontrolu mikroskopem, která je vícekroková a může být náchylná na lidské chyby a nekonzistenci. Software umělé inteligence dokáže automaticky zpracovávat mikroskopické snímky a klasifikovat vady nebo nepravidelnosti.

Napište nám!

Kontakt

U třetí baterie 774/13, Praha 6

info@algomyst.cz

+420 603 260 626

© Algomyst. Všechna práva vyhrazena.